Saaristossa suunniteltu

Meiltä saat apua kaikkeen rakentamiseen aina suunnittelusta viimeisteltyyn huvilaan saakka.

Suunnittelemme toimivia ja saaristoon sopivia rakennusratkaisuja aina moderneista saunamökeistä ja vajoista perinteisiin rantahuviloihin. Archipelago Design ja Ska-Plan Oy ovat erikoistuneet juuri saaristorakentamiseen. Archipelago Designin tuotteet ovat suunniteltu vankalla ammattitaidolla ja perinteitä vaalien, unohtamatta nykypäivän vaatimuksia ja modernia rakentamista. Voit valita avaimet käteen -ratkaisun tai pystyttää itse juuri sinun tontillesi sopivan ja Archipelago Designin valmistaman saaristorakennuksen.
Ab Ska-Plan Oy on paraislainen yritys joka tarjoaa rakennusurakointipalveluita saaristossa. Ska-Plan ja Archipelago Design toimivat rinta rinnan siten, että Archipelago Design tarjoaa saaristorakentamiseen liittyviä suunnittelu- ja konsultointipalveluita ja Ska-Plan varsinaisen rakentamisen aina tontin raivauksesta viimeistelyyn. Ska-Plan tarjoaa myös kunnostamispalveluita vanhoille saariston rakennuksille. Ska-Planin toimitusjohtajana toimii Sverker Karlsson.

Sverker Karlsson

Toimitusjohtaja

0400 812 628
sverker.karlsson@ska-plan.com

Kaj Karlsson

Rakennusmestari

0400 344 530
kaj.karlsson@ska-plan.com

Sverker Heinonen

Työmaapäällikkö

040 5729 002
sverker.heinonen@ska-plan.com

Jim Karlsson

Rakennusinsinööri

040 5618 319
jim.karlsson@ska-plan.com

Kristina Blomqvist

Rakennusinsinööri

040 7533 101
kristina.blomqvist@ska-plan.com

Mikaela Pappila

Rakennusinsinööri, ylempi AMK

040 5640427
mikaela.pappila@ska-plan.com

Markus Karlsson

IT-vastaava

0400 528 684
markus.karlsson@ska-plan.com

Kasper Sundholm

Rakennusmestari

044 289 7710
kasper.sundholm@ska-plan.com

Rakennussuunnittelupalvelumme:

  • rakennuslupapiirrustukset
  • rakennuslupa–asiat
  • rakennussuunnittelu
  • rakennesuunnittelu
  • muut asiakirjat, esim. kustannusarviot
  • vastaava työnjohtaja
  • valvontatehtävät
  • projektityö

Ota yhteyttä meihin!

10 + 15 =